Все Про Все

Головна | Реєстрація | Вхід
Понеділок, 21.09.2020, 17:36
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Реп і хіп-хоп [10]
Поп-музика [24]
Класика [19]
Кантри і фолькльор [7]
Рок музика [11]
Електронна музика_Relaxation [11]
R&B и соул [10]
Форма входу
 Реальный зароботок.Стань Агентом ПриватБанка.   

    Услуги ПриватБанка.Кредитка.Страховка.Агент ПриватБанка

razvlicheniy.narod.ru    UKR-sms.org.ua - СМС Українською, sms, прикольні смс, смс коханим та ін.

big-shara.org.ua - Речі на халяву.   Розмістіть наш банер на вашій сторінці і напишіть нам в гостьовій книзі.

<a href="//week.ucoz.ua"><img alt="week.ucoz.ua: Музика.Новини.Природа.Ігри" src="//week.ucoz.ua/__ucoz.gif" align="" border="0" width= "88" height="31"></a>


   Карпати утворюють північно-східну гілку Альпійської складчастої геосинклінальної області Європи. Виділяється ряд великих структурних елементів північно-західного — південно-східного простягання, розділених насувами: Передкарпатський передовий прогин, Зовнішні (Флішеві, або Складчасті Карпати), Внутрішні Карпати, Закарпатський тиловий прогин. 
   Територія в загальному плані знижується з північного заходу на південний схід. Найменші абсолютні висоти (140 м над рівнем моря) приурочені до заплави Дністра біля східного кордону області. Рівнини горбисті, густо порізані долинами річок, з абсолютними висотами 300—400 м. В окремих місцях вони перевищують 400 і навіть 500 м.Найвища точка Івано-Франківщини — в горах Карпатах, якраз на кордоні із Закарпаттям. Це одночасно і найвища вершина України — гора Говерла (2061 м). Розміщена вона в Чорногірському масиві, де вздовж хребта, що розділяє згадані області, є ще три вершини «двотисячниці» (Ребра — 2001 м, Піп Іван (Чорна Гора) – 2022 м (Бербенескул - 2037 м). Більша частина гір "двотисячниці" (Ребра - 2037 м). Більшість частини гір має висоти 1000 - 15000 м над рівнем моря. Територія області лежить у межах двох великих тектонічних структур: південно-західної окраїни Східно-Європейської платформи (Волино-Подільської плити) і Карпатської геосинкліналі. Остання в свою чергу сама має досить складну будову. Перш за все, до її складу входить Передкарпатський крайовий прогин із специфічними Зовнішньою і Внутрішньою зонами, а також складчаста область Українських Карпат. У межах Івано-Франківщини більшість дослідників виділяє у Карпатах Скибову (Зовнішню антиклінальну), (Чорно-гірську (Внутрішню антиклінальну), а також Сухівську, Рахівську і Мармароську зони. Волино-Подільська плита являє собою схил Українського кристалічного щита, її кристалічний фундамент занурений під потужну товщу (до 3000 м) палеозойських і мезозойських відкладів, що мають нахил пластів усього 1—2 град. Палеозойські породи силуру й дивону, що відслоняються в долині Дністра від Устечка (Тернопільська область) до Городниці, представлені вапняками, сланцями, а молодші — червонобарвними пісковиками. З мезозойських відкладів виходять на поверхню по Дністру юрські породи, але найбільшу товщу утворюють вапняки і мегрелі морського походження крейдового періоду.
 
  Рослинність Карпат багата, різноманітна і барвиста. Гордістю і прикрасою гір є ліси. Українські Карпати - єдиний на території України ареал поширення середньоєвропейських лісів. Тут можна зустріти світлі сонячні діброви, тінисті бучини, похмурі величні ялинові та смерекові ліси. Не випадково Східні Карпати називають Лісистими, а південно-східну частину гір - Буковиною. Багаті і карпатські луки. Їх ізумрудні стрічки і поляни пронизують гірську систему від рівнин до вершин з їх знаменитими полонинами.
Видовий склад рослинності надзвичайно різноманітний. Тут росте близько двох тисяч видів вищих рослин. Флора складається в основному з видів середньоєвропейських широколистих лісів, які становлять близько 35% усієї флори. Це бук лісовий, або звичайний, граб звичайний, дуб звичайний і скельний, липа серцелиста, клен, явір; з трав'яних: переліска багаторічна, арум плямистий, астранція велика, білоцвіт весняний та ін. Значну роль у флорі (близько 30%) відіграють тайгові євро-сибірські форми, наприклад, ялина європейська, ялина гірська, смерека біла, яловець сибірський та ін. Помітний вплив елементів аркто-альпійської високогірної флори (18%) - верба трав'яниста і туполиста, дріада восьмипелюсткова, гірчак живородний, осока волосовидна, анемона нарцисоцвіта, нечуйвітер альпійський. На недоступних скелястих обривах розпускаються сріблясті зірочки едельвейса альпійського. Зустрічаються представники понтичної (степової) флори: ковила периста, або волосиста, костриця борозниста, півники угорські; посланці північно-балканського (гвоздики скупчені, шафран Гейфеля та банатський, омег банатський) і кримсько-кавказького рослинного світу.
   Більше 2% загального флористичного складу становлять ендемічні види, що ростуть лише в Східних Карпатах. Це рододендрон карпатський - чагарник з шкірястими овальними листочками і ясно-рожевими дрібними квіточками, з яких у Румунії варять напрочуд смачне варення, медунка Філярського, молочай карпатський, щавель карпатський та ін. Крім ендемічних, є цілий ряд рідкісних реліктів, що збереглися від найдавніших епох. Це тис ягідний, кедр європейський, сосна звичайна, модрина польська, бруслина карликова, вудсія ельбська.   
Сумісне існування і взаємодія представників різних флор зумовили формування різних типів рослинності. Домінуючим типом є лісовий. Дуже поширені також луки. Менше розвинені чагарники, болота і степи. Просторове розміщення їх має строго закономірний характер.

 
  Яблунів (Яблонів, пол. Jabłoniów)велике селище міського типу Косівського району Івано-Франківської області, розташоване біля підніжжя Гуцульських бескидів.   
 Розміщене в мальовничій місцевості на берегах річки Лючки біля підніжжя Карпат.
З півночі і півдня до поселень прилягають ліси.  Яблунів лежить на межі двох фізико - географічних областей Українських Карпат - Прикарпаттям і гірськими Карпатами. Через селище проходить автомобільна дорога, яка з'єднує Коломию і Косів. Відстань до Косова 17 км. відстань до Коломиї 16 км.
   
Яблунів, відоме з XVI ст. До 1939 року Яблунів - містечко, в якому урядував повітовий суд, а до1963 року селище було райцентром. Містечкові права надали поселенню в XVIII ст. Потоцькі, дідичі Яблунева. Їх родовий знак "Пилява" став гербом містечка. В містечку відбувалися щороку 6 ярмарків та торговиці кожного четверга. В сусідніх селах Ковалівці, Мишині, Стопчатові (Стовпчатові) в ХІХ і першій половині ХХ ст. на шахтах видобували буре вугілля. Сьогодні Яблунів світле, принадне і впорядковане селище міського типу де проживає 1786 осіб.
Перша історична згадка про селище датована 1602 роком. Галицький і Коломийський староста надав поселенню статус міста. У 1610 році містечко стало власністю магната Матвія Яблоновського і в 1640 році отримало назву Яблонів. У центрі міста була ратуша, де розміщався уряд. Містечко було окремою адміністративно-господарською одиницею і підпорядковувалося Станіславському округу, а з 1811 року — Коломийському округу.
     
Село Ковалівка  Ковалівської сільської ради розташоване в південній частині Коломийського району, на віддалі 10км від районного центру, міста Коломиї, та на віддалі 75км від обласного центру, міста Івано-Франківськ. Перша писемна згадка – 1670 рік.
Рельєф території населеного пункту, в основному горбистий за винятком її північно-східної частини, де рельєф частково рівнинний. Село є адміністративно-культурним центром Ковалівської сільської ради, який витягнутий з півночі на південь – 2.2км, із заходу на схід – 3.5км. Чисельність населення села Ковалівка складає – 1268 чоловік, і в населеному пункті нараховується – 454 двори. Площа населеного пункту складає 378.2 га. Землі Ковалівської сільської ради знаходяться в південній частині Коломийського району. Південна частина сільської ради межує з землями Стопчатівської сільської ради Косівського району та Мишинської сільської ради Коломийського району. З північної сторони границя земель Ковалівської сільської ради проходить Мишинська сільська рада. Із сходу межа проходить із землями Спаської сільської ради та частково Стопчатівської сільської ради Косівського району.

 

Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 325
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


 Услуги ПриватБанка.Кредитка.Страховка.Агент ПриватБанка.  Реальный зароботок.Стань Агентом ПриватБанка.


   Пошукова система week.ucoz.ua

Інтернет На сайті

Copyright MyCorp © 2020 |